Apple firmasının 2014 yılının Eylül ayı sonlarına doğru tanıtmış olduğu iphone 6 ve iphone 6 plus arasındaki farkları sizler için araştırdık. Görüntü bakımından sadece boyut farklılıkları olduğu söylenebilir. Onun haricinde görsel olarak farklılık yok.

Öncelikle hangi telefonu almaya karar vermenizde sizlere ipuçları vermek istiyorum. İlk olarak kendinize telefonu neden kullandığınız sorusunu sormanız gerekiyor. Ya da hangi amaç uğruna kullandığınızı kendi kendinize sorabilirsiniz. Artık eskiye nazaran telefon sadece konuşup, mesajlaşma gibi nedenlerden dolayı kullanılmıyor.

Facebook, Twitter, Whatsapp gibi dünyaca popüler olan uygulamaları kullanma düzeyi oldukça fazla. Sizlerde bu uygulamaları ne tür sıklıkla kullandığınızı ölçebilirsiniz.

Telefonunuzu değiştirmeyi düşünüyorsanız ve düşünceniz iphone’dan yanaysa apple firmasının sunmuş olduğu iki cihazı iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi telefonunuzu hangi amaç uğruna kullandığınızı en iyi şekilde kendinize sorduktan sonra bir karar vermiş olursunuz diye düşünüyorum. Şimdi analize başlayabiliriz.

Dışarıda çok sık telefon konuşması yapıyor ve tek el ile kullanım imkanı istiyorsanız seçiminiz iphone 6‘dan yana olması gerekiyor. Çünkü Plus bu yönü ile dezavantajlı durumda.

Video izleme ve oyun meraklısı iseniz seçiminiz iphone 6 plus‘dan yana olsun. Ekran kalitesi ve 5.5 inç desteği ile sizlere bu imkanı en güzel bir şekilde sunuyor.

Şimdi sizlere araştırmış olduğumuz sonuçlardan bir video görseli sunmak istedik.

İyi seyirler.